Postovani Beba stara 2 ipo mjeseca, vec 10ak dana ima na oba obraza osip, al kao u krugu. Trenutno se na jednom obrazu malo prosirilo. Osip se smanji pa pomislim da je gotovo ali opet se vrati. Patronazna sestra je rekla da je osip u redu prvih dana kada se pojavilo, pa se nisam brinula,ali sada vise nisam sigurna jer vec dugo ne nestaje. Da li da posjetimo pedijatra. Ostavit cu vam sliku. Hvala puno na odgovoru

    Odgovoreno: 04. 04. 2022.
    •                Radi se o atopijskom dermatitisu (ekcem).Kupanje bebe isključivo uljanom kupkom i mazanje antiekcem kramama (Bioderma,A-DERMA,  Avene, LA ROCHE POSAY....),preparatima namenjenim za kožu sklonu atopiji i za umirenje osetljive kože beba. Pročitajte na blogu sajta  pediatrijske ordinacije Kinder Care  tekst  ATOPIJSKI DERMATITIS.  Pozdrav Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.