Postovanje,

    Imam problem sa bebom starom 3 meseca i 3 dana, stalno se plezi (izbacuje jezik), ne drzi ga non stop van usta ali se ipak plezi. Prvo mi je dete i zanima me da li svaka beba to radi ili je potrebno da se zabrinemo? Imamo zakazanu trecu kontrolu 5. maja, ali nama je to jako daleko, pa Vas molimo za savet i kome je potrebno da se obratimo?

    Ljubica Stojković Srdacan pozdrav i hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 04. 2022.
    •                       U koliko se beba normalno razvija i na redovnom pregledu pedijatar nije utvrdio postojanje drugih problema, onda je to samo deo normalnog sazrevanja.Brojni su razlozi za plaženje jezika:-beba je gladna;                                                                                                                                                                                                                                                                 -nakon hranjenja ,to je znak da beba ne može više da jede;                                                                                                                                                                                       -imitiranje odraslih;                                                                                                                                                                                                                                                             -nije spremna za čvrstu  hranu;                                                                                                                                                                                                                                         -diše na usta,                                                                                                                                                                                                                                                                       -muči je stomačić i ima gasove   itd.                                                                                                                                             Pratite svoju bebu i registrujte sve što vam je sumnjivo,pa pitajte svog pedijatra.   Pozdrav                                                                                                                              Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                        pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.