Pozdrav, treba da pocnem da radim a beba od pet ipo mjeseci iskljucivo dojena nece flasicu ni da lizne, probala sam razlicite flasice ali ona nece ni da lizne a kamoli da povuce. Cak i kasice odbija koje je sam pocela sa punih 5 mjeseci uzme 3 ili 4 kasicice i ostalo vraca nece. Ili nece uopste da je uzme kako koji dan. Sta da radim da li ce ona uzeti tu flasicu kad vidi da me nema cijeli dan ili ne znam?

    Odgovoreno: 31. 03. 2022.
    •                              Normalno je da beba odbija sve što je novo,nepoznato.Zato se kašice daju postepeno,Počinje se sa 2-3 kafene kašike i polako povećava količina. Koliko pojede-dopuni se mlekom. Svaki dan  jedna ,dve kafene kašike više. Takođe ,beba neke ukuse  lakše prihvati a neke  slabije jede. Takođe je normalno da beba  koja sisa odbija flašicu,ako ima dovoljno majčinog mleka.Ali ako je gladna,prihvatiće i flašicu. Da bi olakšali taj prelaz  možete se izmusti i   pomešati sa adaptiranim mlekom,pola -pola (u počrtku). Adaptirano mleko se priprema pre davanja a majčino mleko može da stoji na tempraturi frižidera 24 sata (ugreje se pre davanja).Vodite računa o higijeni pripremanja adaptiranog mleka i čuvanja majčinog mleka.                                                                                                                      Takođe,možete očekivati da će se beba  češće buditi noću i tražiti da sisa,da nadoknadi ono što vas nije bilo u toku dana. Pozdrav                             Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.