Postovani, Da li je normalno da beba koja ima 7 meseci jos uvek nema suze? Hvala unapred. Srdacan pozdrav, Ana

    Odgovoreno: 29. 03. 2022.
    •                       Novorođene bebe ne mogu da proizvedu suze jer njihove suzne kesice još uvek nisu dovoljno razvijene.Normalno je da se prve suze javljaju između 3-12 nedelježivota.U nekim slučajevima  proces sazrevanja može potrajati prvih nekoliko meseci. Ako i dalje nema suza konsultujte oftalmologa..              Pozdrav          Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                       pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.

Komentari na pitanje: #196311