Poštovani, Porodila sam se u februaru sa blizancima dečak i devojčica. Kod devojčice sam prilikom prvog pobijanja primetila nešto slično mladežu u malo niže od bradavice. Prilikom pregleda bebe od strane pedijatra nisam najbolje razumela pedijatra sta mi je rekao u vezi sa tim. Molim Vas za savet i mišljenje. U prilogu je fotografija

    Odgovoreno: 25. 03. 2022.
    •                                  Radi se o Haemangiomu/benignom tumoru krvnih sudova/.Kako beba raste i tumor se u početku povećava,do godinu dana ili malo duže.Zatim se polako povlači,prožima kožom i gubi do 5 godine (50%) ili do puberteta(u zavsnosti od veličine haemangioma).Voditi računa samo da se ne povredi i raskrvari. Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                                Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.