Postovani,

    Probala sam par noci ostaviti dvomjesecnu bebu u noci da spava bez da je budim da jede. Ona moze spavati 7-8 sati. Smijem li je pustiti da spava ili je bolje da je budim da jede? Ona u 24 sata popije 600 do 700 ml formule, slabije je napredovala,ali ne stagnira i vodila sam je kod tri razlicita pedijatra i svi su rekli da je beba zdrava i da Ne mora mnogo dobijat na kilazi,jer je svako dijete prica za sebe. Za 2 mjeseca je dobila 1 kg i 100 g, medjutim zaboravila sam pitati to za spavanje pa se nadam da cete mi odgovoriti. Hvala

    Odgovoreno: 14. 03. 2022.
    •                                    Ako možete da sami izmerite bebu ,svaki dan,nemojte je buditi noću,ali merite svaki dan,da utvrdite koliko napreduje.Ako dobija  dnevno minimum 20-25 gr.(može i više),možete je pustiti da spava.Ako ne dobija toliko,budite je i hranite.Pedijatar koji pregleda dete može da proceni  vitalnost odojčeta.Slušajte savete svog pedijatra i redovno se javljajte na kontrolu.Pozdrav Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                           pedijatrijska ordinacija Kinder Care.