Postovanje , interesuje me ,da li treba da se uplasim i da reagujem na vreme ... Imam devojcicu koja ima 9 -et godina ,vec drugi put joj se desava kada ja malo podviknem ,ali naglasavam malo ...,ona se udara po glavi . To je uradila juce ,znaci drugi put u njenom malom zivotu . Zalila se da je boli glava i rekla mi da su je povredile kuglice u igraonici ,jer je bila na rodjendanu ,da bi posle tati ispricala sta je prava istina . Nikada je nisam udarila , samo sto ponekad vicem ,ali opravdano ,dobra je devojcica i ima zaista puno ljubavi ,jer je dugo zeljeno dete - dobijeno VTO . Molim vas pomozite mi da odagnam ovu dilemu! Pozdrav Margareta .

    Odgovoreno: 08. 03. 2022.
    •                        Čini mi se da postoji problem u  komunikaciji sa detetom.Potražite pomoć psihologa. Pomoć je potrebna i Vama i vašem detetu. Vama da naučite da razgovarate i dogovarate se  sa vašom ćerkom bez  vike i strogosti a da sačuvate autoritet.Za ćerku je takođe važno  da nauči da se otvara i poverava, pogotovo što ulazi u pubertet ,kad počinje bunt i pružanje otpora autoritetima.Pozdrav                                                                                                                                     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.