Postovani,pozvani smo kao potencijalni usvojitelji bebe od 8 mjeseci.Djecaku je tek prije par dana data dijagnoza hipertonije.Ja sam simptome primjetila vec na prvom vidjenju.Smjesten je u domu.On ima motoriku ruku,hvata predmete,okrece se na oba boka,prati pricu i glasove,uzvraca osmjehom,ali ne izgovara slogove,ne moze da sjedi samostalno i ne oslanja se uopste na nogice.Ima 7kg i dug je 67cm.Koliko je njegov opravak moguc,da li se zakasnilo i koliko dugo bi trajao oporavak.Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 08. 03. 2022.
    •                           Potreban je pregled fizijatra koji će  Vam posle pregleda deteta dati  prave odgovore na  postavljena pitanja.Pozdrav                                                       Dr  Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.