Postovani, molim Vas za Vase strucno misljenje! Cerka mi je primila BSG vakcinu pri izlasku iz porodilista. Sada ima 6 mjeseci i pedijatar nas je vidio da nema oziljka od BSG vakcine, i kaze da bi je trebalo ponoviti jer se vjerovatno nije primila dobro. Ja sam u nedoumici da li treba opet da je primi?

    Odgovoreno: 22. 02. 2022.
    •                   Reakcija na BCG vakcinu na koži je individualna.Može da se formira lep ožiljak,može da bude veoma burna postvakcinalna reakcija (tzv. BCG-itis ) ili ne mora da bude nikakve reakcije na koži. Dete  ako je vakcinisano i nema ožiljka, ne treba  opet da primi BCG vakcinu. Pozdrav                                                                  Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.