Postovani, imam cerkicu od 15mj. po rodjenju uredna ks.Na sistematskom sa 6mj, leukociti 9.03-limfociti 80,1 -granulociti 11,1 -trombociti su 314. Ostatak ks u granicama.Sa 12 mj. -limfociti 68,5 -granulociti 22,1 -monociti 7,3 -trombociti su 330, MCHC 327. Sada sa 15mj. limfociti 72, granulociti 19, monociti 7,2, trombociti 302. Zdrava je( nije bila nikako bolesna) ,10kg,78cm, hoda, dobro spava,razigrana, slabije jede, nekako je to od pocetka dohrane problem. Zamolila bih Vas za misljenje? Hvala.

    Odgovoreno: 18. 02. 2022.
    •                           Radi se o normalnoj krvnoj slici. Kod dece do četvrte godine života u leukocitarnoj formuli dominiraju  limfociti. Druga godina života je period kada dete može sve da jede. Nastojte da dete zdravo hranite,da hrana bute lepo servirana,kad god možete jedite zajedno,porodično,pustite dete da samo jede.....Pročitajte -ISHRANA U II GODINI ŽIVOTA-na  blogu pedijatrijske ordinacije Kinder Care. Pozdrav                                                                                                   Dr Vesna Vojnović Čolović ,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                        pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.

Komentari na pitanje: #194788