Poštovani/a, molim Vas, ako možete da mi napišete Vaše mišljenje u vezi sa mojim detetom, bila bih Vam jako zahvalna. Moj sin ima 11,5 godina. Od 15. januara krenula mu je neka blago povišena temperatura, koja ide do 37,5, obično preko dana, noću dok dete spava spusti se skoro na normalnu, bez davanja antipiretika detetu. Radila sam mu bris grla, nosa, urin i urinokulturu, nalazi uredni. Rađena i krvna slika. Hemoglobin mu je 140, svi parametri u granicama normale, osim leukocita, koji iznose 4,8, a donja granica je 5,0, leukicitna formula dobra. CRP je 0. Sedimentacija mirna. Vodila sam ga privatno kod infektologa koji misli da je u pitanju neka virusna infekcija. Nije dobio nikakvu terapiju. Njemu se takva temperatura održava već mesec dana, i dalje tako varira u toku dana/noći. Inače, napomenula bih da je dete živahno, normlano jede, kada ga pitam da li ga bilo šta boli, dete kategorično tvrdi da ga ne boli ništa. Da li mislite da treba da radimo nešto dodatno od nalaza i da li bi trebalo još negde da ga odvedem na pregled? Jako sam nervozna i zabrinuta zbog njega. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 02. 2022.
    •                        Do 37,5 je  normalna temperatura.Ona varira od doba dana,mesta merenja,fizičke aktivnosti,spoljne temperature itd.Ako su svi rezultati normalni i ako je dete objektivno dobro,nema razloga za brigu.Pozdrav     Dr Vesna  Vojnović Čolović ,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                               pedijatrijska ordinacija Kinder Care.