Dobro vece, imam problem sa detetom od 5 godina, stalno je bolestan,doktori su ustanovili da je u pitanju bronhijalna astma, ima otezano disanje svaki put kad se razboli i pod terapijom inhalacije je uvek. Pa me zanima vase misljenje o tome?

    Odgovoreno: 14. 02. 2022.
    •                   Astma je hronična bolest sluznice disajnih puteva (alergijska ili nealergijska ), koja zahteva lekarski nadzor, uzimanje specifičnih lekova i dobru saradnju  roditelja i deteta ,kako bi se sprečili asmatični napadi i komlikacije.Može da bude laka,srednje teška i teška klinička slika i u zavisnosti od toga posebni protokoli za lečenje.U pibertetu se simptomi obično povlače,može i ranije ako je dete pod dobrom kontrolom i pridržava se  saveta pulmologa.Pozdrav                 Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.