Pozdrav ! Imam 19 godina i visok sam 182 cm. Da li postoji neki proces da porastem jos 5-6 cm ako ne i vise ? Nadam se Vasem odgovoru. Pozdrav i sve najbolje

    Odgovoreno: 14. 02. 2022.
    •               Na dostignutu visinu utiču posnatalno, način ishrane,genetski faktori i hormoni (hormon rasta i polni hormoni).Dečaci najviše porastu u drugoj polovini puberteta .Dostignuta visina je obično na sredini između visine oca i majke..Rast  se završava sa koštanim sazrevanjem( Rtg snimak leve šake i klinička procena).Terapija hormonom rasta sprovodi se samo kod dece (što ranije) kod koje postoji nedostatak hormona rasta. Bavljenje sportom može pomoći da budete zadovoljni svojim fizičjik izgledom.Pozdrav                                                                                                                                                                                                       Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.