Postovani djecak od 8 g ima temp od 37 do 37,3 kazu nam na krju izvadjenih nalaza jer su po njihovom ok da nije to neka temp meni se to kod djece nije jos desavalo da ima temp a da je zdav kako kazu....dali imam razloga za brigu hvala

    Odgovoreno: 09. 02. 2022.
    •                            Normalna telesna temperatura je različita od osobe do osobe.Zavisi i od doba dana,fizičke aktivnosti,spoljne temperature,mesta merenja itd.Kod dece kažemo da je temperatura povišena ako raste preko 37,5.Antipiretici se daju ako temperatura raste preko 38,5. Nema razloga za fobiju od povišene telesne temperature do god je dete dobrog opšteg stanja.Pozdrav                                                                                                                                                                                       Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  KInder Care.