Postovani,dete je bilo pozitivno na koronu ima 7 ipo godinaSad posle dve nedelje smo vadili krvi i u prilogu Vam šaljem rezultat u nadi da ćete mi pomoći u tumačenju.

    Unapred zahvalna,

    Milica Kolarevic

    Odgovoreno: 09. 02. 2022.
    •       Dete ima normalnu krvnu sliku.U leukocitarnoj formuli   dominiraju  Ly (limfociti) što ukazuje na preležanu virusnu infekciju.Povišeni su  eosinofilni gtanulociti, što može da bude posledica neke alergije ili može da ukaže na neku  infekciju parazitima.Pozdrav                                                                                                                 Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.