Beba od par meseci je nosila rukavice da se ne grebe, oko 3 dana, nakon skidanja (ne nosi unazad 3 dana) ostali su ovi crveni tragovi na obe ruke, na jednoj ruci je prošlo, na drugoj još uvek stoji. Treba li da se tretira nečim, nekako? Šta je to tačno? Crveni tragovi su sa obe bočne strane šake.

    Odgovoreno: 04. 02. 2022.
    •                     Verovatno se radi o iritaciji nežne bebine kože, usled pritiska i zatezanja rukavica na koži. Namažite kožu balsamom za obnavljanje osetljive ,oštećene i nadražene kože,na primer:CICAPLAST BAUME-la-Roche-Posay, CICABIO-Bioderma , CICALFATE-Aven, itd.  Pozdrav                                                                              Dr Vesna Vojnović Čolović ,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.