Dobar dan. Molim vas treba mi hitna konzultacija šta da radim sa djetetom koje jede samo tri do 4 vrste jela Suva. Ostalo ništa .Varivo ništa. Voce,povrće ništa.

    Odgovoreno: 02. 02. 2022.
    •                                              Niste naveli kog uzrasta je dete.Od toga zavisi :kako će te mu pripremiti ponuđenu novu vrstu hrane,kako je servirati,kako  nuditi dete i privoleti  ga da proba ponuđenu  novu namirnicu.Krenite od početka:  jedna po jedna nova vrsta hrane, kombinacija poznate hrane sa jednom novom,koju nije prihvatilo; mala količina na tanjiru, lepo ukrašena, obrok u društvu druge dece ili kad god je to moguće cela porodica za stolom; hvalite dete i pokažite da ste srećni kad proba nešto novo....Potrebno je puno truda i puno strpljenja da  nadoknadite ono što ste  Vi propustili-da naučite dete da jede raznovrsnu hranu. Pozdrav         Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder Care.

Komentari na pitanje: #194115

    • Hvala na odgovoru.Radi se o djetetu koje navrsava pet godina 11 marta. Probleme sa ishranom počeli smo imati od 24 marta prošle godine,kada nam je gastroente..rekao da joj se varivo ne daje. Već čvrsta hrana. Nikako varivo. Zbog žvakanja,jer nije htjela da žvače,samo pasirano,. Slijepa je na lijevom oku..rodjena u 32 nedelji. Sve ovo kako ste mi odgovorili sam i radila..Isto tako dijete ima poremećaj ponašanja. Mada se to stabilizovalo,kako je bila. Još slabo govori. Pokazuje razumjevanje. Pisala sam na brzinu prvi put,nisam znala da li će poruka stići,uopšte. Inače oči smo liječili kod Prof.dr. Ane Kroz,godinu ipo dana,zatim u Antwerpen kod dr. Claesa ,gdje smo poslati od strane dr.Ane Oros.Operacija nije mogla da se izvrši. Ostala je potpuno slijepa na lijevom oku. Još je pelenama. Dubokim snom spava,i neurološki nije spremna još na nošu. Radili smo nalaze na celijakiju zbog njenog stanja,i nalazi su u redu. Međutim ,dijete još nije i neće da proba čvrsto meso,voće,povrće,inače ništa sama neće ni da stavi u usta. Iako od toga što jede stoji na stolu po cijeli dan. Već moram ja. Da je hranim. I inače samo sama uzme čokoladu. Od sokova samo od jabuke. Jede pomfrit,kroasan,i pizu. I jogurt. Hvala Vama na odgovoru. I nadam se da sam sad malo bolje objasnila situaciju. Srdačan pozdrav Adila Backovic