Poštovani, Popila sam tabletu midola sinoć oko 23h, celu noć nisam dojila bebu, nisam ni danas tokom dana, pa bih da pitam koliko dugo lekovi ostaje u mleku? Srdačan eli

    Odgovoreno: 02. 02. 2022.
    •                          Midol (acetilsalicilna kiselina) prelazi u mleko u malim količinama.Obično nije potrebno prekinuti dojenje,jer nisu primećena nikakva neželjena dejstva na odojče,posle povremene upotrebe malih količina.Uslučaju produžene upotrebe ,velikih doza ,trebalo bi prekinuti sa dojenjem.                                                                  Vreme od poslednje doze leka dopočetka dojenja zavisi od metabolizma svake supstance u organizmu,što nije isto za svaki lek.Pozdrav                     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.