Poštovani,

    Imamo problem gasova noću kod bebe stare 3.5 meseca, traju skoro od rodjenja. Dajemo mu BiGaia kapi 1xdnevno i Sab simplex nocu. Pije Aptamil Comfort formulu (ne dojim ga jer nemam mleka). Pije caj od komoraca i kima. Grejemo stomak, radimo vezbe za izbacivanje gasova, masaže stomaka, forsiramo vreme na stomaku bas zbog gasova iako ne voli tu pozu. Danju je super, nema problema, svaki dan ima stolicu, veseo je, raspoložen. Vise ne znamo sta nocu da radimo, niti on spava (napinje se i baca nogice) niti mi. Da lu možemo nešto da učinimo dodatno da mu olakšamo?

    Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 02. 02. 2022.
    •                                Grčevi kod beba (Neonatalne kolike)  običnop prestaju u 4. ili 5. mececu,vrlo retko mogu da traju i do 6 meseci. Budite  strpljivi, smireni i hrabri.     Trudite se da beba proguta što manje vazduha prilikom hranjenja (što manja rupica na cucli, flašice za mleko.Sve ono što ste naveli je dobro.Eksperimentišite, menjajte ,da bi ustanovili šta bebi najviše prija.Ako ima atopije (sklonost ka alergijama) u porodici,razmotrite sa vašim pedijatrom prelazak na HA mlečnu formuli. Ako se problem nastavi posle navedenog perioda,misli se i na druge uzroke.Pozdrav                                                                                                                                        Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                           pedijatrijska ordinacija Kinder Care.

Komentari na pitanje: #194084

    • Poštovana dr Vesna,

      Hvala puno na brzom odgovoru! Da, najviše nam treba strpljenja dok sve ovo ne prođe. Što se tiče alergija, i suprug i ja patimo od alergija (polen, grinje, prašina, itd.), intolerantni smo oboje na laktozu a ja na još neke namirnice pored toga. Nije nam palo na pamet da beba možda zato ima problem sa stomakom, odnosno varenjem mleka. Pričaćemo sa pedijatrom oko formule za mleko, pa da vidimo kako ćemo i šta ćemo dalje.

      Hvala još jednom!

      Pozdrav, Ljubica