Poštovani, dete od 4.5 god je dobilo varicele 31.decembra..nije imala nikakvih komplikacija, ni temperaturu, boginje su izašle u prvoj nedelji (nije bilo mnogo boginja), lepo su zarastale, ali danas (24.dan) su se pojavile nove boginje. Molim za mišljenje.Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 01. 2022.
    •                                    Varicelae  imaju karakteristi;an tok bolesti i prolaze za 2-3 nedelje.Moguće je da se radi o sekundarnoj bakterijskoj komlikaciji na koži,što je i najčešća komlikacija kod dece.Javite se na pregled pedijatru.Pozdrav                                                                                                                                                                    Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder Care.