Postovani,imam devojcicu sedam god.Skoro mesec dana kaslje.Koristili smo Prospan sirup sedam dana,posle toga pet dana Aeirius.Nema temper.i kasalj se javlja u toku dana.Nocu ne kaslje.Recite mi,sta moze biti problem?Da naglasim do pete godine imala je usectal larihgit.Koristila beridual I pulmicort.Unapred,hvala

    Odgovoreno: 24. 01. 2022.
    •                                 Kašalj je čest pedijatrijski problem.Najveći broj dece koja koja kašlju ,imaju banalne virusne infekcije.Kod dece koja dugo kašlju,jedan od najčešćih uzroka je slivanje sekreta iz gornjih disajnih puteva, postnazalno (iza uvule-resice,niz zadnji zid ždrela)..Najveći broj ovih stanja se dijagnostikuje anamnestički i pregledom.Nekada je potrebna konsultacija  ORL specijaliste.Javite se na pregled pedijatru.Pozdrav                                                                                  Dr Vesna vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder Care.