Postovani, molim za pomoc, savet. Sin ima punih 7 meseci, usao u 8. Na majcinom mleku je bio dugo i jako lepo je napredovao, ima 8,5 kg, pa smo poceli kasno sa uvodjenjem hrane. Uveli smo zitarice, povrce i poneko voce i to je bio 1 obrok dnevno oko 11,12h svaki dan. Taj obrok je svaki put pojeo brzo, imao je zelju i bukvalno trazio jos, savladao tehniku jela.Pre 7 dana se desilo da je prvi put imao 2.obrok-veceru i jeo to sto je provereno i sto smo mu vec davali i posle toga povratio u vise navrata.Pa sutradan opet povratio i rucak. Pedijatar kaze mogucnost virusa stomacnog ili korone obzirom da su oko njega bile osobe sa nekim simptomima korone, gripa, mada sin je raspolozen, nema temp niti neke simptome. Posle tog dana odbija hranu, deluje nezainteresovan, nece da otvori usta, ne znamo sta da radimo, da li mu nesto smeta ili jednostavno nece da jede. Ono sto je zanimljivo da mleko hoce da pije svaki put, doduse malo manje nego inace.Bukvalno nece da jede, blokada totalna, sve smo probali, od promene namirnica, polozaja, vremena obroka i nece.

    Odgovoreno: 20. 01. 2022.
    •                  Pratite dete,budite strpljivi ,nemojte insistirati na čvrstoj hrani ako odbija.Ako nema poboljšanja za 2-4 dana ili ako se jave neki novi simptomi,ponovo se javite na pregled pedijatru. Pozdrav                                                                                                                                                                                                                           Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder CARE.