Pozdrav, ja sam Jovana, već 2 meseca mučim muku sa šuljevima, ne znam zašto sam ih dobila, da li je to nasledno pošto ih ima i moja mama i ne znam više šta da koristim i kako to da izlečim, potrudiću se nekako da slikam, pa ću vam poslati, da li je potrebna operacija, hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2022.
    •            Poštovana ,u nastanku hemoroida (šuljeva) pored nasleđa,važnu ulogu ima i način ishrane i stil života (dugo sedenje na stolici).U ishrani povećajte količinu tečnosti (osam čaša vode dnevno) i više vlaknastr hrane,tj.voća i povrća.To doprinosi nastanku mekše stolice i time se olakšava pražnjenje creva.                                          U lečenju se koriste hemoroidalne kreme i čepići, lokalno,  za smanjenje otoka i bola.Korisno je i kupanje u toploj kadi. Vodite računa o higijeni anorektalne  regije.Javite se svom pedijatru,koji će Vam pomoći da se ublaže tegobe i pratiti stanje.Dobićete i druge  neophodne savete,pre svega o ishrani,fizičkoj aktivnosti ,a ako je potebno i konsultacija hirurga.Pozdrav                                                                                                                                                                 Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.

Komentari na pitanje: #193534

    • Jovana Ilić 21. 01. 2022.

      Hvala, a da li vi mislite da ovo treba da se operiše?