Poštovani, primetila sam beličastu grudvicu sa unutrašnje strane kožice koja ide preko glavića penisa. Beba ima 11,5 meseci. Da li je ovo normalna pojava ili je potrebno da odvedem bebu kod pedijatra ili urologa? U prilogu je slika. Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 01. 2022.
    •      To je dečija smegma  koja izlazi u spoljnu sredinu ,krčeći sebi put ka otvoru prepucijuma i u jednom trenutku se  izdrenira. Nema razloga za brigu. Niti je uzrok niti posledica infekcije,čak je i fiziološki poželjna  (fizziološki mehanizam  odljubljivanja prepucijuma od glavića i nastanak tzv.retraktibilnog prepucijuma). Ne dirati i i ne posvećivati previše pažnju.Pozdrav                                                                                                                                                                                                        Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.

Komentari na pitanje: #193513

    • Pavle Milovanović 20. 01. 2022.

      Zahvaljujem na odgovoru. Po slikama koje sam našla na internetu ne liči na smegmu, više liči na neku podkožnu grudvicu, zadebljanje beličasto žućkaste boje. Kada povučem kožicu do kraja oseća se miris koji podseća na miris ribe. U urinokulturi piše da su pronađene saprofitne bakterije ali u broju u kome rezistencija nema značaja. Ne znam da li Ste uspeli da vidite sliku koju sam Vam poslala sa pitanjem. Poslaću je opet. Unapred hvala