Postovani, dete 2 godine vec nekoliko meseci vrlo cesto glava bude vruca posebno kod slepoocnica i teme dok celo bude normalne temperature. Beskontaktnim toplomerom ta vruca mesta budu 37.5 ili cak vise dok celo bude 37 stepeni ili manje. Pod miskom kad drzim digitalni toplomer 5 minuta izmeri 36.7-36.8....Takodje nocu na prvi san se oznoji po glavi da moram peskirom da je susim i posle ne. Pretpostavljam da joj tad spadne temperatura sa glave. Inace veselo dete, jede, igra se. Da li su ovo normalne stvari kod male dece? Brine me ta toplota na samoj glavi. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 01. 2022.
    •            Neka deca su manje a  neka  više živahna,Temperatura tela zavisi od doba dana,fizičke aktivnosti ,mesta merenja (glava više prokrvljena ) itd.Deca koja su jako aktivna u toku dana ,sat dva posle uspavljivanja se  preznoje(potpuno mokra jastučnica) i često traže vodu.Nema razloga za brigu.Pozdrav                                 Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.