Imam dečaka starog 1 mesec i 10 dana , do sad sam ga dojila na zahtev . Izasli smo iz porodilišta sa 2900 a sad ima 5 kg da li je to previše ? I na koliko savetujete da budu podoji . Ne uzimamo nikakvu formulu već samo Dojim . Hvala na odgovori

    Odgovoreno: 10. 01. 2022.
    •     Odojče obično  udvostruči telesnu masu u petom mesecu.Dojite bebu na zahtev-kad se probudi i traži. Telesna masa i napredovanje odojčeta zavisi i od genetske konstitucije roditelja.Javite se na pregled pedijatru i razgovarajte  sa njim.Pozdrav                                                                                                                                               Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder Care