Poštovani, dete 2 godine i 9 meseci starosti, temperatura za vikend počinje od 20h do 39,6 i u ponedeljak uz pomoć effergala se stabilizuje.Krvna slika tj rezultati loši crp 118...posle 5 dana i 5 injekcija pencilina po mišljenju doktora opet kreće temperatura do 39,5 i doktorka prepisuje da pije dete antibiotik pandet tako nesto.Uspevam da saznam od deteta da ga boli stomak i to je to.Mozete li mi blize pomoci?Hvala unapred na vremenu i poverenju.

    Odgovoreno: 13. 12. 2021.
    •                 Bol u stomaku je simptom koji  se javlja kod velikog broja oboljenja.Javite se na kontrolu kod pedijatra koji je pregledao dete i koji  će posle ponovnog  pregleda, najbolje imati uvid u zdravstveno stanje deteta.Pozdrav     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija Kinder Care.