Pozdrav.

    Imam bebu devojčicu od 16 meseci. Poslednja dva dana je imala problem sa zatvorom. Sinoć posle kupanja sam primetila da beba između rektuma i završetka zadnjice ima kao malu rupicu, kao da je čačkalicom probušen deo kože. Rupica je suva i nema ništa u njoj, malena je baš. Da li je moguće da je ista nastala kao posledica naprezanja zbog zatvora obzirom da je pre nije bilo? Ako nije, šta bi moglo biti, ima li razloga za brigu? Ne boli je kad dotaknemo rupicu, zivahna je, igra se i skace kao i obicno. Ne smem da guglam a kod pedijatra smo zakazani tek za 8 dana.

    Veliki pozdrav i unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 12. 2021.
    •                      Nema razloga za preteranu brigu.Najverovatnije je u pitanju Fovea cocciealis (jamica u kokcigealnom predelu).Zbog sumnje na spinalni disrafizam     (obs OSD) potrebno je zakazati pregled neurohirurga (eventualno UZ pregled te regije ).Javite se pedijatru.Pozdrav                                                                                   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.