Postovana doktorice dobar dan.Imam bebu od 6 mjeseci i 10 dana.Rodjen je sa 3 kg i 53 cm dug.Sada ima 9 700.Mozete li mi reci da li je ovaj raspored hranjenja dobar? Ujutro oko 7 ili 8 aptamil 210,oko 12 povrtna kasica(meso jos nismo poceli),oko 15h aptamil 180,u 18h vicba kasica sa zitaricama,i u 21 210 ml aptamil,stim da s3 nekada u noci probudi i nece da zaspi dok mu ne dam flasicu pa mu napravim 120 ml. Od danas bi presli na aptamil 2,doktorica je tako savjetovala jer je valjda zasitniji,pa bih mu davala onda tri puta po 180 ml,tako pise na kutiji?Rekla je da ima vise kg nego sto treba,ali da je i dug iako ga nije mjerila.Koje je Vase misljenje,on zaista hoce da jede i ovo sto sam Vam napisala je za njega malo jer skoro uvijek place poslije obroka,ali ja umanjim koliko mogu.Je li po Vasem misljenju dobro preci na aptamil 2 sa napunjenih 6 mjeseci,jer sam citala da neko broj 1 daje i do godinu i da je on najbolji?Molim vas za odgovor i hvala puno unaprijed. Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    •                                 Od 6-12 meseci daje se APTAMIL 2(mleko prilagođeno za taj uzrast). Sva adaptirana mleka su dobra.Prvi obrok-mleko, onako kako dajete, :između 7-8 h.Posle 2 sata polako ,postepeno,sveže izceđeni sok od jabuke,kašičicom.Oko 11,30h ručak:povrće i meso  ili žumance,postepeno.Koliko pojede,ako nešto neće ,dopunite mlekom.Onda spava od 12-14h.Kad se probudi mleko (III obrok). Oko 17 h voćna kaša:strugana jabuka,izgnječena banana,jabuka i banana zajedno,pečena bundeva.....To je IV obrok.Uveče,oko 20h,posle kupanja mlečna kaša.Znači 5 obroka do godinu dana:tri mlečna i dva nemlečna( povpće + meso i strugano voće).   Mlečna kaša se daje uveče ,pred spavanje,da se dete zasiti i da spava celu noć.Nema hranjenja noću.Pozdrav                                                                                                     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije