Poštovani Doktore,

    Moja devojčica ima 21 mesec. Od njene prve godine počele su da se javljaju mučnine i povraćanje prilikom vožnje . Koristimo lek "Dimigal" kada krenemo na duži put, posebno ako ima krivina na putu. Dajemo joj 1/4 tabletice. Međutim, te mučnine su počele da se javljaju i na kraćim relacijama vožnje. Dete počne da pokazuje nelagodnost i povraća. Taj problem se pojavljuje samo u vožnji, Možete li mi reći koliko često ona sme da pije tabletice protiv mučnine, da li je "Dimigal" dobar izbor. Da li treba da izbegavamo da je vozimo bez veće potrebe.

    Hvala Vam

    Odgovoreno: 17. 11. 2021.
    •       Važno je da pre vožnje ne jede jaku i masnu hranu.Najbolje suva kifla ili suvi krekeri ili parče hleba sa malo đžema.Da pi je samo vodu u malim gutljajima.Dimigal može da  uzima 1/4-1/2 tabl. na svakih 6-8 sati,ne više od 1,5 tabl. za 24 sata.Prirodni lek protiv povraćanja je đumbir (čaj,krekeri sa đumbirom,tablete sa ekstraktom đumbira).Po apotekama se može naći mnoštvo preparata protiv mučnine izazvane vožnjom (sirup protiv mučnine,lizalice protiv mučnine,narukvice protiv mučnine itd).                                                                                                                                                                                                                                S obzirom  na uzrast deteta preporučujem homeopatski lek GASTROKIND iz  grupe MAMA NATURA (lekovi od prvog dana rođenja).GASTROKIND  uspešno pomaže kod  mnogih stomačnih tegoba (nadimanje,zatvor,dijareja)i uspešno rešava problem mučnine i povraćanje kod vožnje.Deca od 1-6 godina:2 tabl. na svakih  sat vremena,najviše do 12 tabl.dnevno,pola  sata pre ili posle obroka;pustiti da se polako rastope ustima ili rastvoriti sa malo vode.                                                                                                                                                                                                                                                                       S poštovanjem   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije ,                                                                                                                                                                       ordinacija  Kinder Care.

Komentari na pitanje: #191068

    • Olivera Gavrilović 17. 11. 2021.

      Hvala Vam najlepše na detaljnom odgovoru koji će nam mnogo značiti i pomoći. Srdačan pozdrav!