Postaovani kupila sam sirup brufen 200 mg / 5 ml, preventivno ukoliko se dete razboli i ima temperaturu ali sam u nedoumici oko doziranja, naime dete ima 10 god. i 49 kg. ( zbog visine ima veću kilažu), kolikub pojedinacnu dozu bi trebalo da pije u slucaju povisene temperature? na uputstvu stoji do 12 god. i ispod 40 kg. uzimati 5 ml, a 10 - 15 ml. deca preko 12 godina i odrasli sa više od 40 kg. unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 11. 2021.
    •            Doza  antipiretika (Paracetamola ili Ibuprofena) se propisuje na osnovu telesne težine, a ne godina.Brufen (Ibuprofen) se  daje  10 mg/kg po dozi.Ako dete ima 49 kg,onda je to 490 mg. po dozi, na  6-8 sati.To je 12 ,25 ml sirupa na 8sati (eventualno 6 sati).Pozdrav                                                                                                   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         ordinacija  Kinder Care.