Dobar dan Danas sam izvodila bebu staru 3,5 meseca napolju,kolicima Duvao je nenormalno vetar,nisam se nadala Bile smo nekih 20 tak min Prebacila sam neko cebence preko kolica da je zastitim koliko je to moguće.Da li to moze predstavljati problem,i ubuduće po vetru ne iznositi bebu ili,sta vi mislite? Hvala

    Odgovoreno: 04. 11. 2021.
    •            Svaka promena vremena (naglo  zahlađenje,naglo otopljenje,pljuskovi,jak vetar) može predstavljati problem ako dete nije adekvatno obučeno.Uvek imajte rezervnu kapu,rezervni ,nepromočivi dodatak  odeće,ćebence,zaštitu za kolica itd.Vodite  računa da beba bude dovoljno utopljena ali da ne dođe do preutopljavanja.Dete se izvodi  na svež vazduh po lepom ,stabilnom vremenu ,u kasnim prepodnevnim i ranim popodnevnim satima (s obzirom da je vreme sve hladnije).Dužina boravka na svežem vazduhu zavisi i od uzrasta deteta i od spoljne temperature.Pozdrav                                                                                                     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         ordinacija  Kinder Care