Postovani, Dete ima 6 godina, kaslje puna 4 dana i noci. Nema temperaturu, nema bolove u grlu, ne kija, grlo nije crveno, nema proliv, mucninu... nista je ne boli, samo suvi nadrazajni kasalj, koji delune kaon da ce spazam da je uhvati, ali sasvim normalno dise i ne skripi. Pije Xyzal, Mucoplant bokvicu sa vitaminom C i ehinaceom, inhaliram je i stavljam dexametason kapi u nos. Nos je zapusen, sekret providan i nije gust. Ako moze info sta je uzrok kaslju, ako sva ova terapija koju dajem ne pomaze. Pedijatar nam je rekao analize se rade tek po dobijanju temperature i da nastavimo sa ovom terapijom. Unapred zahvalna mama.

    Odgovoreno: 03. 11. 2021.
    •                 Uzroci kašlja mogu biti iz gornjih disajnih puteva,iz donjih disajnih puteva ili sistemska infekcija sa lošim opštim stanjem.Ako ste slušali savete svog pedijatra i detetu nije ni malo  bolje posle 4 dana primenjivanja terapije,ponovo se javite na kontrolu.Pozdrav                                                                                              Dr Vesna Vojnović Čolović ,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                        ordinacija Kinder Care.