Beba 14 mjeseci, krenula u vrtic i otada je prvo bila obicna prehlada, pa koksaki virus, pa pocetak upale pluca. Ukljucen antibiotik sa probiotikom, i nakon 7 dana terapije pocinje povracanje i proljev te opca slabost djeteta koje nije bilo tokom prethodnih dijagnoza. Ukljucen ORS plus prolife amopule 1×1/2, radjeni nalazi i crp, sve uredu,pluca cista grlo mirno.Doktorica smatra s obzirom na nalaze, da smo svi umorni od silnih bolesti i da je djetetu crijevna flora narusena, da nekih 20 dana pokusamo bez slatkisa, dijetalna prehrana i da doji (beba doji ujutro i navece). Povracanje i proljev se smire ali kad doji ili povrati, ili ima proljev. Ukinula sam podoj vec 24 sata, za sad je situacija mirnija, ali dijete cesto spava, nemocno je, malo bolje jede i pije nego prethodnih dana. Savjet, misljenje sve je dobro doslo. HVALA

    Odgovoreno: 25. 10. 2021.
    •          Ako je dete malaksalo i puno spava,znači da nije dobro.Javite se opet na pregled pedijatru koji će da proceni zdravstveno stanje i deteta i da odredi šta je potrebno uraditi.Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                                    Dr Vesna Vojnović Čolović,specijaslista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         ordinacija  Kinder Care.