Поштовани, Заиста ретко тражим савете путем интернета, али тешко долазимо до нашег педијатра, стално је у ковиду. Син има 11 година, иначе здраво дете. У четвртак (пре 4 дана) је почео да цури нос, сврби грло и имао је афту у устима. Повукли смо га из школе а када је у петак добио темп (максимално до 37.2) и тестирали. Антигенски тест је негативан. У прилогу је крвна слика, урађена у петак. Он и данас има повремено до 37.2, не прелази, и сама спада испод 37. Дете не кашље, нема секрета у грлу, грло га не боли, повремено има секрета у носу. Осећа се нормално, није уморан, нема главобољу нити га било шта боли, нормалан апетит и сан. Да не меримо температуру, због целе ковид ситуације, не бисмо ни знали да је има. Да ли и даље треба да сумњамо на корону? Да ли је неопходан преглед педијатра због ове ниске температуре? Колико се то дуго толерише (наравно, ако нема других погоршања)? Да ли може указивати на нешто озбиљно, типа запаљење плућа. Ми смо сви вакцинисани и колико знамо, није био у контакту са неким ко је заражен. Када уопште треба да га одведемо педијатру? Живимо у Београду, хаос је у домовима здравља и не бих да сатима чекамо ако није потебно. Хвала Вам унапред на одговору. Ако је потребно, наравно да ћемо ићи лекару на преглед.

    Odgovoreno: 25. 10. 2021.
    •     Uvek kada nešto nije u redu sa detetom ,trebalo bi se javiti pedijatru na pregled,ako nije bolje  za 2-3 dana ,ponovo kontrola pedijatra.                                            Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                                                                              Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          ordinacija  Kindet Care.