Postovani, djevojcica od 5 godina u septembru krenula.u vrtuc, od tada dva outa stomacni, temperatura... uglavnom u razmaku od 20 dana je pila amoksicilin, panklav i sad ima temperaturu vec 5 dan koja je oko 38 do 38.6. Kks, dks i crp su bili uredni drugi dan, cetvrti dan nalazi ponovljeni i urin i sve ok osim crp koji je sada 22. Leukociti ne prelaze 6. E sad ona je vec 5 dan pod temp, koja se javlja i ujutru, do sada se javljala tek oko podneva... i sada raste do 38.8. jedan dr preporucuje Sumamed, drugi kod kog smo bili na kontroli kaze nis slucajno da sve to duze traje upravi zbog cestog koriscenja amtibiotika. Iskreno je ne znam sta da radim. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 21. 10. 2021.
    •                         Ako temperatura traje 5. dan,odvedite dete ponovo na pregled pedijatru i  u zavisnosti od objektivnog nalaza i  nova laboratorija , ORL pregled ili šta odredi pedijatar. Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         ordinacija Kinder Care.