Pozdrav Imam bebu od 1 mjesec i 3 tjedna.Vec par dana slini i pravi baloncice i kad god mu je prilika ruka mu je u ustima.Šta to treba da znaci. I da u zadnje vrijeme mnogo je nemiran pred spavanje,stavlja glavu u jastuk i veoma se cini ljutim . Molim odgovor

    Odgovoreno: 20. 10. 2021.
    •                          Sekrecija iz nosa znači da je dete u virusnoj infekciji.Postoje sprejovi za nos (Sinomarin,Physiomer,Marisol itd.),isotonični i  hipertonični.Isotonični služe za toaletu nosa 1-3 x dnevno,po potrebi,a hipertonični  da prosuše slznicu nosa i smanje stvaranje sekreta.Ako nije bolje za 3-5 dana i dete počne da kašlje ,javite se na kontrolu pedijatru.Uznemirenost pred spavanje može da bude znak da je dete pospano i da mu treba san.Počnite ranije sa kupanjem.Ono obično relaksira bebu(ako Vi niste nervozni i ne žurite da kupanje završite što pre).Zatim je hranitei  i smirujte da se uspava.Pozdrav                                                                                                                                   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije.