Dobar dan, zanima me bebi od 2 meseca zapusen nosic i stavljamo fizioloski i izvlacimo noskom pomocu usisivaca, dva dana se javlja sukrvica kad izvucemo nosic pomocu usisivaca. Da li je alarmantno ili sta dalje da radimo? Hvala

    Odgovoreno: 18. 10. 2021.
    •             Bebi od dva meseca trebalo bi staviti Hysan baby kapi za nos,2 x dnevno, ujutru i uveče,eventualno ako to nije dovoljno i hipertonični sprej za nos,2 x dnevno,između (Sinomarin,Phiziomer,Marisol itd).Uveče ,pred spavanje na donji deo vrata i grudi namazati  Fitobalm,gel koji olakšava  disanje.   Ne koristite noska.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          ordinacija Kinder Care