Postovani, posle porodjaja sam cesto koristila mobilni,dok je beba spavala pored mene. Sada se jako brinem zbog toga i ljuta sam na sebe.Bojim sa sam time ugrozila zdravlje svoje bebe,koja je verovatno absorbovala veliku količinu zračenja.Molila bih vas za vase misljenje?Kolika je opasnost,od mogucih malformacija?Posebno se bojim za njegovu glavicu? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 10. 2021.
    •                         Malformacije ploda nastaju u toku prva 3 meseca  razvoja ploda u uterusu majke,kada se fomiraju organi.Beba bi trebalo da spava u svom krevetiću,a ne pored Vas.O štetnom dejstvu  zračenja mobilnih telefona se priča  ,ali  jasnih dokaza nema.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Dr Vesna Vonović Čolović,specijalista  pedijatrije                                                                                                                                                                                                           ordinacija  Kinder Care