Поштовани, Мој син, 11 година, био је на систематском прегелду због тога што тренира кошарку. Висок је 140цм, тежина 34 кг. Лекар је написао да је налаз у реду, али је измерени притисак 130/75, пулс 70 (све у мировању). За ЕКГ је написано да је у реду. Да ли је ова вредност притиска у складу са узрастом детета? Дете је иначе доброг општег здравља. Хвала унапред на одговору.

    Odgovoreno: 19. 10. 2021.
    •                              Ova vrednost  pritiska je u skladu sa uzrastom deteta(bliže g,ornjoj granici,sistolni 99 percentil,dijastolni 90 percentil).                                                Verujte sebi i verujte  lekaru svog deteta.Ako se bavi sportom, imaće redovni godišnji pregled specijaliste sportske medicine.Pozdrav

                                                                                                          Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          ordinacija Kinder Care