1. Upala vratnog mišića

    Pitanje broj: #150361

    Dete staro osam godina, dečak, ima neznatan ali ipak primetan otok na levoj strani vrata. Juče se žalio da ne može da okrene glavu na tu stranu zbog bola. Inače prethodni dan je bio na rodjendanu gde su deca skakala, rvala se itd. Ne žali se na bol danas, i vrat mu je pokretniji. Drugih otoka nema, niti uvećanih limfnih čvorova. Brinem se. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovana, verovatno se radi o upali mišića kao posledica pojačane aktivnosti. Možete malo da mu izmasirate vrat, nema potrebe za brigom. Samo ukoliko otok bude trajao duže od nedelju dana, možete se javiti svom pedijatru za pregled.