1. Prenošenje infekcije listerijom putem majčinog mleka

    Pitanje broj: #150276

    Poštovani, dete ima 17 meseci i doji ga majka. Ono što me zanima je, ako je majka konzumirala sumnjivo meso i pri tom unela listeriju a nakon sat dva podojila bebu, da li je i njoj odmah prenela istu mlekom? Inače, posle tog podoja majka je rešila da odbije bebu od sise.

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovana, malo je verovatno prenošenje infekcije listerijom putem majčinog mleka, naročito u tako kratkom periodu od unošenja kontaminirane hrane do dojenja.