1. dr Milena Kostić povišena vrednost trombocita kod beba

    Pitanje broj: #149258

    Poštovani, hteo bih da vam postavim pitanje vezano za trombocite kod bebe od 6 meseci. Naime, uradili smo rezultat velike krvne slike gde su trombociti uvećani. Na nalazu piše da je refererentna vrednost 100-450, a njen rezultat trombocita je 658. Interesuje me da li je ova vrednost u redu i da li se razlikuje kod odraslog čoveka i bebe? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 01. 2017.
    • Poštovani,
      Referentne vrednosti su različite u zavisnosti od uzrasta, ali je ta vrednost trombocita iznad normale. Razlog može biti aktuelna infekcija, ako su povišene i ćelije bele loze (leukociti).
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #149258

    • Pozdrav, dečak od 6 meseci je sada imao boginjice. Tako smo dobili da radimo krvnu sliku. Juče su trombociti bili 1040, a danas 945. Molim Vas za odgovor, da li je to za brigu?