1. dr Milena Kostić blagi stres novorodjenčeta pri rodjenju ili u stomaku majke

    Pitanje broj: #149191

    Poštovani, na otpusnoj listi za novorodjenče piše završna dijagnoza: neonatus masculinus a tempore eutrophicus z38.0 fetal dysstres p20.0. Možete li mi reći šta tačno znači ta dijagnoza i da li je moguće da sa takvom dijagnozom apgar skor bude 9/10? Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 01. 2017.
    • Poštovana,
      Prva dijagnoza je zdravo novorođenče rođeno u terminu, a druga se odnosi na stres koji je beba doživela na rođenju ili još kod majke u stomaku, ali nije naveden stepen (što onda podrazumeva blag stepen), tako da je apgar skor u skladu sa dijagnozama.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #149191

    • Poštovani, šta znači dijagnoza novorođenčeta Nn temporarius eutrophicus GA 40 +5/7?

    • Poštovana, možete li mi reći šta znači dijagnoza N temporarius eutrophicus Z38.0?

    • Molim vas sta znaci sledeca dijagnoza Neonatus a tempore, infectio neonati connatalis, icteruspraecox, retrognatio mandibulae, caputsuccedaneum, liceva zastojna cijanoza.

      Faktori na rizik RVP - 14 casa

      Hvala Vam na odgovoru.