1. Razvijeniji kuk kod beba

    Pitanje broj: #155084

    Poštovani,

    Imam bebu od 4, 5 meseca. Beba je zdrava i živahna. Ultrazvučni pregled kukova je rađen sa 1, 5 i 3, 5 meseca. Nalaz je oba puta bio uredan sa tim što je na drugom primećeno da je jedan kukić razvijeniji, tj. već ima srž. Nakon toga sam primetila da se javila razlika u brazdama na butinama. Da li to treba da me brine i ukazuje na poremećaj razvoja kuka?

    Odgovoreno: 03. 02. 2018.
    • Poštovana,

      To ne treba da Vas zabrinjava.
      Svakako idite na redovne preglede i svaki moguć i potencijalan problem će se na vreme otkriti. To što ste primetili je samo posledica obične normalne asimetrije tela koju svi imamo, najlakše ih zapazimo na svojo deci koju gledamo sa najviše pažnje i ljubavi.