1. Dojenje bebe prilikom terapije Pentraxyl novalgetolom

    Pitanje broj: #155804

    Poštovani,

    Imam bebu staru tri nedelje. Inače imam problem sa žučnom kesom pa primam venski terapiju Pentraxyl novalgetol u ringerovom rastvoru na osam sati. Bebu dojim. Hirurg mi je rekao da je bezbedno da dojim dok primam ovu terapiju, međutim ja se ipak plašim da li je to dobro za nju? Da li je možda sigurnije da joj dajem prehranu u ovom periodu dok se terapije ne završi?

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Aktivna supstanca u leku koji Vam je prepisan može u jako malim količinama tako reći u tragu da pređe u mleko (zbog tog saznanja ste se Vi verovatno uplašili), ali to su jako niske koncentracije i neće negativno delovati na bebu. Pogotovo što je to tratkotrajna terapija. Možete nastaviti sa dojenjem, ne treba prekidati.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #155804

    • Ćerka ima bebu doji a zub joj se upalilo treba da pije antibiotik Pentrexil 500mg. Da li može da doji pod pentrexilom ili posle antibiotika kad može? Hvala