Pitanje za decijeg lekara: imam bebu staru 3 nedelje koja stalno spava i jako tesko se budi dok spava kada treba da jede. Lekari su rekli da je hranim nanom 1 sa 70 ml ali ona pije u proseku oko 30-40 ml. Ne place i ima redovnu stolicu i pelene su pune urina! Molim odgovor sta da radim po pitanju ishrane! Zabrinuti tata!

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Dešava se da bebe spavaju i više sati izmedju 2 obroka i brzo završavaju s hranom. U takvim slučajevima majka treba da pomisli da li ima dovoljno mleka, i da je to razlog što beba spava i time štedi energiju. Potrebno je da se beba izmeri da bi se videlo da li dovoljno napreduje u težini
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #54141

    • Mozda bi trebali proveriti krvnu sliku bebe. Vrednost hemoglobina.

    • Moja unuka ima dve godine. Mislim da jede sasvim normalno i normalne je tezine i visine, ali mene zanima dali je dobro sto ona pije cesto vodu retko hoce sok, popije tecnosti oko 2 litra u toku dana. Neznoji se, pelene su uvek pune urina. Treba mi misljenje i savet. Baka