Postovani doktore, imam djevojcicu od 6 godina koja je dobila prvu urinarnu infekciju u septembru 2008. Godine. Od tada joj se stalno javljaju infekcije, i stalno je pod antibioticima. U poslednjih par mjeseci joj se javljaju i problemi sa probavom. Ima stalna nadimanja i gasove a povremeno i zatvor koji je pracen jakim bolom. Pije portalak sirup i probiotik kapsule ali ne vidim nikakvo poboljsanje. U poslednje vrijeme sam joj redukovala i ishranu ali i dalje je isto. Molim vas da mi kazete sta da radim. S postovanjem

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Niste naveli da li ste dete vodili kod dečjeg nefrologa, koji bi trebalo da pregleda dete, izvrši potrebna ispitivanja, i odredi uzrok tih čestih urinarnih infekcija, stalna upotreba antibiotka nije dobra. Potrebno je da date stolicu deteta na pregled na gljivice, jer usled učestale primene antibiotika može da se javi candida, koja je uzrok stomačnih tegoba