Moj sincic ima 2 meseca i tek pre 2 do 3 dana pojavila mu se reakcija na bcg-vakcinu, u vidu plihica sa belicastim gnojem. Interesujeme da li treba da se javim pedijatru??? Citajuci o bcg vakcini, nisam vise sigurna da li je to normalna reakcija, kao i to kako treba cistiti kada iscuri taj gnoj sa povidon jodom ili ne?

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovana,
      To je normalna reakcija. Promenu ne treba dirati, ne istiskivati sadržaj. , niti mazati nikakvim mastima. Kada kupate bebu na mestu promene staviti gazicu, i n mojte je kvasiti promena će se sasušiti i nestati