Moj sin ima 4 godine. Od pre dva dana ima temperaturu 38 c koju uspevam sirupom da spustim ali sa ona vraća. Žali mi se na bol prilikom mokrenja, i to pri kraju mokrenja. Molim vas za savet i eventualnu terapiju. Koliko je opasno

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se javiti pedijatru, koji će uz pregled obavezno dati da se uradi pregled mokraće, i na osnovu nalaza odrediti odgovarajuću terapiju
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50415

    • Poštovani, imam sina 10 godina koji je uvek bio dobrog zdravlja. Nedavno se pojavio svrab na temenu koji nikako da prodje češanjem je stvorio ranicu. , zatim smo u donjem delu lobanje primetili žlezdice a svrab se proširio na celo telo inače na koži je vrlo diskretno manifestovana neka sitna alergija. Lekar je uključio eritromicin i tražio lab. Analize, od antibiotika je detetu bilo bolje žlezde su se smanjile a analize su jedino pokazale blago uvećanu sedim. Tj 12/h i hemoglobin 117 a nor. Od 120 leukocit. Formula: limficiti prema gor. Gr. , monociti su 6, granulociti 47. 4 a eozinofili su manji od 0. 7. Dete pije i presing već 5 dana ali svrab ne prestaje i dalje je rasprostranjen svuda: i po nogama, abdomenu, vratu, licu, kosmati deo glave. . . Samo da napomenem da je posle eritromicina počeo da jako kašlje i slinavi sa konstatacijom lekara da je nalaz na plućima uredan, uključili smo samo prospera sirup i to sada vrlo brzo prolazi ali svrab je prisutan. Ja vas molim ukoliko možete da pomognete da mi odgovorite što pre, unapred zahvalna majka iz leskovca